Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z piłką nożną?

Dorota Uciechowska: Socatots to ogólnorozwojowe zajęcia sportowe, z elementami piłki nożnej, w których dziecko uczestniczy razem z rodzicem/opiekunem. Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu, w stałych grupach o liczebności do 12 dzieci, dopasowanych pod względem wieku. Przygodę z Socatots dziecko może rozpocząć już od 6 miesiąca życia aż do ukończenia 5 lat.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia piłkarskie powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje fizyczne?

Dorota Uciechowska: Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jest to indywidualna cecha wszystkich organizmów, dziecięcych w szczególności. Dlatego Socatots są bardziej zajęciami ogólnorozwojowymi niż stricte piłkarskimi. Piłka jest wartością, nie celem samym w sobie.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia piłkarskie powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Dorota Uciechowska: Ciężko mówić o psychice czy uspołecznieniu w tym wieku. Celem zajęć Socatots jest wspomaganie rozwoju również na płaszczyźnie społecznej i psychologicznej. Dzieci pomiędzy 6 miesiącem a 5 rokiem życia kształtują swoje charaktery dlatego wspieramy je w tym.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach piłki nożnej?

Dorota Uciechowska: Zajęcia ogólnorozwojowe nie wykluczają nikogo. Jedynie wszelkie zdiagnozowane choroby, najbezpieczniej skonsultować z lekarzem chęć udziału dziecka w zajęciach

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinne Pani zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej?

Dorota Uciechowska: Jeżeli mówimy o maluchach, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem zdecydowanie nie, a przynajmniej do 5 roku życia. Na naszych zajęciach wszyscy dostają nagrody w postaci medali – wychodzimy z założenia, że każde dziecko przyswoiło sobie nowe umiejętności.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach piłki nożnej? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa?

Dorota Uciechowska: Program Socatots dba o ogólny rozwój dziecka: sprawność fizyczną (w tym koordynację, gibkość, skoczność, szybkość, równowagę) oraz rozwój intelektualny (współpraca, przebywanie w grupie, socjalizacja, budowanie relacji z rówieśnikami i rodzicem/opiekunem).

 

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy piłka nożna jest w Pani/Pana odczuciu sportem kontuzjogennym?

Dorota Uciechowska: Tak, choć głównym ich źródłem jest zazwyczaj nieodpowiednia rozgrzewka lub jej brak, nadmierne obciążanie organizmu, brak wyobraźni. Ale można ryzyko kontuzji minimalizować praktycznie do zera.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Na jakiego rodzaju kontuzje narażony jest młody piłkarz?

Dorota Uciechowska: Zdecydowanie siniaki są najczęstszą kontuzją młodego sportowca.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych piłkarzy?

Dorota Uciechowska: Zajęcia w każdej grupie odbywają się 1 raz w tygodniu, o stałej porze - na początek dla malucha jest to wystarczająca częstotliwość zajęć.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Co powinien zawierać zestaw stroju sportowego młodego piłkarza?

Dorota Uciechowska: Przede wszystkim powinien być wygodny. W swojej ofercie posiadamy zestaw dla młodego Socatots – składa się na niego sportowa koszulka, spodenki, getry, specjalny worek-plecak oraz elementarz dla dziecka.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego piłkarza?

Dorota Uciechowska: Nie ma takiej potrzeby.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia piłki nożnej?

Dorota Uciechowska: Z uwagi na fakt, że jesteśmy siecią franczyzową ceny między oddziałami mogą się różnić. Średni koszt za miesiąc zajęć wynosi 139 zł plus opłata członkowska, czyli nasz strój sportowy 125 zł.

 

Numer telefonu kontaktowego: 91 350 95 60