Zajęcia badmintona dla dzieci w Badmintomanii Anna & Adam Ciok Badminton Academy przedstawia dla nas założyciel Akademii - p. Adam Ciok.

 

Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z badmintonem?

Adam Ciok: Treningi badmintona dzieci mogą rozpocząć już wieku 6 lat. Dzieci w naszej akademii badmintona trenują w różnych grupach w zależności o wieku i poziomu zaawansowania – są grupy dla maluchów, starszych dzieci i nastolatków.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia badmintona powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje fizyczne?

Adam Ciok: Badminton jest o tyle wspaniałym sportem, że na poziomie rekreacyjnym jest to sport naprawdę dla każdego. Jeżeli chodzi o karierę zawodniczą to z pewnością zwinność, szybkość i wytrzymałość odgrywają dużą rolę.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia badmintona powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Adam Ciok: Z jednej strony badminton jest sportem indywidualnym, a z drugiej strony nie da się trenować go bez sparingpartnerów, więc myślę że każdy typ osobowości ma szansę się tu odnaleźć.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach badmintona?

Adam Ciok: Jeżeli dane dziecko nie ma przeciwskazań do ćwiczenia na WF w szkole, to jak najbardziej może też trenować badmintona.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinne Pana zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej?

Adam Ciok: Jak najbardziej powinny, ale jeżeli chodzi o wiek to zależy od dziecka w jaki sposób reaguje na porażki na niesportowych obszarach.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach badmintona? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa?

Adam Ciok: Trenując badmintona dzieci na pewno uczą się dyscypliny i tego, że ile włożą własnej pracy w trening, tyle będą mogły potem pokazać podczas meczów.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy badminton jest w Pana odczuciu sportem kontuzjogennym?

Adam Ciok: Zdecydowanie nie.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Na jakiego rodzaju kontuzje narażony jest młody adept badmintona?

Adam Ciok: Młodzi zawodnicy bardzo rzadko miewają kontuzje w badmintonie – najczęściej są to drobne nadciągnięcia mięśni kończyn dolnych.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych adeptów badmintona?

Adam Ciok: Super jeżeli dziecko w wieku 6 lat może trenować 2 razy w tygodniu, a w wieku 8-9 dochodzi do 4 razy w tygodniu. Treningi w zależności o wieku i treści treningowej trwają od 1 godziny do 2,5 godzin.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Co powinien zawierać zestaw stroju sportowego młodego adepta badmintona?

Adam Ciok: Buty na niebrudzącej podeszwie, krótkie spodenki i koszulka z krótkim rękawem.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego adepta badmintona?

Adam Ciok: W naszej szkole wystarczy mieć buty na zmianę, resztę sprzętu porzebnego do treningu zapewniamy na miejscu.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia badmintona?

Adam Ciok: Koszt zajęć 1 raz w tygodniu po 1 godzinie to 135,00 złotych za miesiąc, koszt za 2 razy w tygodniu to 200,00 złotych

 

Nr telefonu kontaktowego: 513 280 281.