Zajęcia hokeja na trawie w UKHT Ósemka Tarnowskie Góry przedstawia prezes klubu - p. Dariusz Masłyka.

 

Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z hokejem na trawie? Dariusz Masłyka: Najmłodsze dzieci mamy w wieku 5-6 lat.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia hokeja na trawie powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje fizyczne? Dariusz Masłyka: W zakresie gry w hokeja, w tym wieku nie ma to znaczenia.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia hokeja na trawie powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne? Dariusz Masłyka: Nie.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach hokeja na trawie? Dariusz Masłyka: Nie ma takich.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinne Pana zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej? Dariusz Masłyka: Z całą pewnością. Zaczynamy turniejami w wieku 7-8 lat, w których to wszystkie dzieci sa zwycięzcami.

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach hokeja na trawie? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa? Dariusz Masłyka: Komunikatywność, kreatywność, odpowiedzialność, sprawność fizyczna i wiele, wiele innych.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy hokej na trawie jest w Pana odczuciu sportem kontuzjogennym? Dariusz Masłyka: Jak każdy sport, lecz na pewno poniżej przyjętej średniej.

Edyta Pawlak-Sikora: Na jakiego rodzaju kontuzje narażony jest młody adept hokeja na trawie? Dariusz Masłyka: Stłuczenia nóg.

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych adeptów hokeja na trawie? Dariusz Masłyka: W wieku 6-10 lat max. 2 razy w tygodniu po1,5 godziny.

Edyta Pawlak-Sikora: Co powinien zawierać zestaw stroju sportowego młodego adepta hokeja na trawie? Dariusz Masłyka: Koszulka i spodenki + getry oraz ochraniacz na zęby, ochraniacz na nogi, buty specjalistyczne.

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego hokeistę? Dariusz Masłyka: Ochraniacz na zęby, ochraniacz na nogi, buty specjalistyczne.

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia hokeja na trawie? Dariusz Masłyka: 30,00 zł/m-c.

 

Nr tel. kontaktowego: 601248624